PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=459918}
6,3 5 333
oceny
6,3 10 1 5333
4,2 4
oceny krytyków
Świadectwo
powrót do forum filmu Świadectwo

Film zrobiony wyłącznie dla kasy, nudny...
Ludzie skończcie robić filmy o Janie Pawle II, bo od tego już się niedobrze robi!
A jak już robicie to zróbcie dobry, bo te co do tej pory powstały ('Karol..' i ten z Voightem) to koszmar.

AttentionWJB

Prawda JPII jest zdecydowanie za dużo w kulturze masowej ale ci co robią pieniądze mogą oponować,że gdyby nie to on zostałby zapomniany jednak to nieprawda! Takich osób się nie zapomina bo pomijając wszystkie sympatie czy antypatie religijne to nikt nie może powiedzieć, że to nie jest postać wybitna. ja daje 6/10 bo można bylo to subtelniej ująć i troszkę mniej mistycyzmu a bardziej ukazać, że JP się nie troszczył o ustawy ale bardziej był z ludem (wiem, że tego tasm było dużo) ale wepchnięcie wielkiego dostojnika kościoła - Dziwisza przed kamerę i niech gada to już jest zaprzeczenie trzeba było jakichś świadków z wspólnoty wiernych dać!!

ocenił(a) film na 10
Tleli

chocby nie wiem jak nudny był ten film nie dałbym 1 bo to film o wspaniałym człowieku jakim był Jan Paweł II 10/10 żal.pl

ocenił(a) film na 3
Brad_Pitt_Achilles

Wystawianie opinii na temat filmu na podstawie tego kim był jego bohater w rzeczywistości jest śmieszne. To już nie liczy się poziom filmu? Film był o Wojtyle więc musi być dobry? Idąc takim tokiem rozumowania możesz dać "Upadkowi" 1/10 bo był o Hitlerze

ocenił(a) film na 1
CivrilTG

Bylem na tym filmie w kinie to myslalem, ze usne. Adaptacja ksiazki Dziwisza, ktory jest prostym czlowiekiem z "wioski". JP II chcial miec skromny pogrzeb oraz zeby ludzie pamietali o nim i jego nauczaniu. Ciagle, monotematyczne robienie filmow o "wielkim" czlowieku w tak krotkim czasie to nieporozumienie. O ile wiem byl juz film o Wojtyle produkcji: niemieckiej, portugalskiej, wlosko-amerykanskiej i 2 polskie. Film stworzony w celu zwabienia starych ludzi i zarobienia kasy.

ocenił(a) film na 8
Chelios_2

" o "wielkim" czlowieku "
czy ten cudzysłów podważa to słowo? uwazasz ze nasz papież nie jest wielki ?

ocenił(a) film na 1
onkko

to mialo zabrzmiec jak metafora... znaczenie przenosne, wyroznik, cos w tym stylu. zapomnialem odpisac na to pytanie...

onkko

Papież to człowiek jak każdy inny.

ocenił(a) film na 10
Moderatorrr

Ale z miłością, dobrem i wiedzą WIĘKSZĄ niż każdy z nas!

2008einstein2009

Starszy to i wiedza większa może w sprawach teologicznych/wiary tak. Ale na pewno nie w innych kwestach.
A inni to nie mają miłości i dobra. Matka która wychowuje pięcioro dzieci i wszystko robi dla nich nie ma ogromnej miłości itp.

ocenił(a) film na 10
Moderatorrr

Ma ale ty nią nie jesteś, więc sam sobie odp.

2008einstein2009

A Ty nie jesteś papieżem. I tu cie mam. Skąd wiesz jaką miłość ma papież?
A ojciec nie może kochać? I życie by oddał ze swe pociechy.
Kim jest papież. Jest to po porostu biskup którego wybrano na to stanowisko. Można do tego dorabiać filozofię tylko po co. Czy prezydent jest najmądrzejszy bo został wybrany na to stanowisko? nie. Po prostu wybrali go.

ocenił(a) film na 10
Moderatorrr

Nie ma o czym gadać, zamknięty ślepo jesteś w swoich ramach postrzegania.

2008einstein2009

Chętnie pogadam. Ale na argumenty.
"Ale z miłością, dobrem i wiedzą WIĘKSZĄ niż każdy z nas!"
To nie są argumenty. Chyba nie znasz historii kościoła i tego co niektóre głowy kościoła wyczyniały. Niewiele to miało wspólnego z miłością.
Pozdro!

ocenił(a) film na 10
Brad_Pitt_Achilles

Zgadzam sie z bratem pittem (czy jakos tak)

Tleli

podpisuję się! brakuje mi świadków (np gdyby dotrzeć do dzieci ze szpitala gdzie leżał JP2 i pokazać kawałek ich życia - przecież to nawet za mało na dobry dokument - to co jest w tym filmie), bo ap. Dziwisz gada jak typowy parafialny ksiądz, i jeszcze ta pompatyczna muza!
dałam 3 ze względu na szacunek do tematu, bo nazwać film o JP2 bardzo złym jakoś mi nie uchodzi, choć jako wielbicielka dobrych filmów cierpię...

Pani_Blue

zgadzam się z Tleli...........................................

ocenił(a) film na 10
AttentionWJB

Nie wypowiadam się nad tym co wy tu piszecie bo to jest żal... czemu powstało tak dużo filmów o nim?? Bo to był najwspanialszy człowiek tych czasów człowiek który miał w sobie tyle miłości zrozumienia... takiego papieża nigdy nie było i nie będzie. Dlatego ludzie robią filmy aby nigdy o nim nie zapomnieliśmy o jego naukach i jego uczynkach... a jak wy tego nie doceniacie no cóz... żal

natalia14154

zgadzam się z natalią w 100%! i uważam, że to był bardzo dobty film! dlaczego? dlatego, że jest to film złożony z nagrań z samym Janem Pawłem II, a nie jakimś aktorem, który wciela się w papieża. 10/10

natalia14154

Natalia, to że Ty go lubisz nie powoduje automatycznie, że był najwspanialczy. Wyjedź trochę poza granice Polski, żeby przekonać się, że nie wszyscy są katolikami, a JPII ma tylu samo zwolenników co przeciwników swojej polityki...bo to był przede wszystkim polityk, taki jak Wałęsa lub Kaczyńscy. Przy okazji wynosi się go na ołtarze, ale to nie zmieni faktu, że podobnie jak Ty spuszczał wodę w toalecie.

ocenił(a) film na 10
Jorjan

hahaha no dobra dobra w sumie racja... ale po prostu był to film o papieżu i nawet chocby byl najnudniejszy nie dałabym mu oceny 1. Ja też nie jestem super wierząca ale każdy ma inny gust i mnie interesują takie rzeczy i napisałam tylko moją opinie na ten temat tyle...

ocenił(a) film na 10
Jorjan

A i wiesz co mnie jeszcze wkurza to że ludzie myśla że to dla kasy i temu napisałam taki komentarz owszem kasiore zbili ale ludzie lubią oglądać takie filmy szczególnie właśnie o takich dobrych osobach

natalia14154

Natalio, gdy zrobisz film o papieżu na bank masz załatwione, że do szkół przyjdzie specjalne opracowanie wykładni filmu wydane na papierze kredowym, oraz lekcja na nim oparta. Pojadą więc uczniowie i nauczyciele, bynajmniej nie za darmo. Policz sobie ilu jest uczniów w Polsce. I nie mów mi, że to nie dla kasy.

ocenił(a) film na 10
Jorjan

Ech nie czaisz o co mi biega nie dogadamy się...

natalia14154

Sądzisz, że zrobiono ten film z potrzeby ducha. Uczę, więc wiem ile kosztuje papier kredowy. To się MUSIAŁO opłacać :)

Jorjan

Ocena 1/1 to przesada i to gruba, ale widać, że tam jest niezły marketing, cóż wiedzieli jak to zrobić, żeby zbić kasę. Czy to coś niezwykłego? Każdy ma jakiś target.

Tleli

Oczywiście. Tyle, że autorzy filmów bogooojczyźnianych wykorzystują w tym celu instytucje państwowe (np. szkołę), których głównym trzonem działalności nie jest darmowe reklamowanie/wspieranie finansowe firm prywatnych.

Jorjan

Ale jak szkoła, czy klasa nie pójdzie na świadectwo, to pójdzie na pszczoły, bo jest w planie przynajmniej jedno wyjście do kina, a po za tym te ojczyźniane filmy to może nie jakieś super kino, ale dzięki temu może coś w tych głowach im zostanie?

Tleli

Pytanie tylko brzmi co?
Bo niedzielnych katolików, którzy w tygodniu kradną rowery już Ci u nas dostatek.

ocenił(a) film na 8
AttentionWJB

Ej, 1/1, jakby nie było, to maksimum :P
Już więcej dać się nie da, bo co 2/1 ?
:D

ocenił(a) film na 8
strieloqq

Chciałem to napisać, ale zostałem uprzedzony .. :D

donkoguto

Jan Paweł II był wielkim człowiekiem. Nie wiem, jakie są intencje twórców, ale chyba się domyślam :\ Tak czy inaczej film o Papieżu Polaku są w sumie hołdu Jemu złożonym. Nie mam nic przeciwko takim filmom, choć fajnie by było, gdby był dobry. Ale ta polska wersja była całkiem fajna. Bo czego innego się spodziewać?

ocenił(a) film na 1
strieloqq

Heheh, dopiero teraz to zauważyłem, śmiesznie to wygląda.
Oczywiście miało być 1/10 :)
+ za spostrzegawczość ;)

ocenił(a) film na 1
AttentionWJB

Jan Paweł II był wybitnym człowiekiem, ale filmy o Nim są marne, niestety... Zgadzam się z autorem tego postu. Film "Świadectwo" jest na żenująco niskim poziomie zarówno jeśli idzie o sztukę reżyserską jak i merytorycznie. Miałam wrażenie, będąc w kinie, że to film dla dzieci niesprawnych umysłowo. I muszę jeszcze coś powiedzieć o reżyserze. Otóż jest to człowiek niekulturalny i prostacki. Jego żona, jak się okazało, także. Pitery, czy też Piterowie, idźcie lepiej na emeryturę!!!

ocenił(a) film na 1
AttentionWJB

Aha, jeszcze coś o Dziwiszu trzebaby dodać. Gdyby nie Jan Paweł II to byłby zwykłym klechą na prowincji, nic nie znaczącym, nie będącym żadnym mówcą. On był w Watykanie "przynieś-podaj-pozamiataj" a teraz za pisanie się bierze. W filmie wyglądało to tak, jak by to on był bohaterem opowiadania, a Papież dodatkiem jedynie. Okropne wrażenie. Księże Dziwisz, pokory trochę!!!

ocenił(a) film na 10
ajas1

Dziwisz jest wspaniałym kapłanem, a ty nie jesteś katolikiem.

AttentionWJB

To był dobry film , a nawet bardzo dobry. Każdy mam swoje zdanie

ocenił(a) film na 10
AttentionWJB

CUDOWNY 10/10 NAJLEPSZY FILM O JANIE PAWLE II

użytkownik usunięty
AttentionWJB

Calkowicie popieram

ocenił(a) film na 1
AttentionWJB

W pełni zasłużone 1/10

AttentionWJB

Nie czytając do końca wszystkich postów,stwierdzam jedno,jesteśmy złym narodem,nie cenimy wartości,nie cenimy przekazu jakim kierował się nasz największy Polak stulecia.Jesteście śmieciem do którego grona ja się nie zaliczam..

ocenił(a) film na 10
german1

Pozdrawiam! Tylko PiS i SP!

2008einstein2009

Pomyliłeś się kolego,moją partią od wielu lat jest PO.Oceniałem patriotyzm polaków nie sam film,ale tematem forum nie są nasze poglądy polityczne,czyż nie?

ocenił(a) film na 10
german1

Niby tak, ale skoro jesteś patriotą to jak u diabła możesz na nich głosować?! przecież oni wyprzedają nasze dobra, podnoszą podatki itp itd. Nie mogę tego pojąć...

ocenił(a) film na 7
AttentionWJB

Całkowicie się nie zgadzam. Ja obejrzałem z ciekawością i wcale mnie nie znudził. Wolę tego typu dokumenty niż całą masę chłamu w porach najlepszej oglądalności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones