PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=459918}
6,3 5 332
oceny
6,3 10 1 5332
4,2 4
oceny krytyków
Świadectwo
powrót do forum filmu Świadectwo

Hipokryzja kościoła polega na tym że mówią żeby pomagac bliźniemu a sami nic nie robią - mają miliardy w złocie, dziełach sztuki, nieruchomościach a jeszcze mają czelnośc manipulowac biedakami aby wydrzec od nich ostatni grosz. Po co oni są?? Uzurpują sobie prawo do zbawienia ludzkiej duszy podczas gdy sposobów na to jest ok. 84 000. Droga wiodąca przez kościół katolicki jest najgorszym wyborem - wiodącym przez zakłamanie, oszustwa, złudne nadzieje, cierpienie i zubożenie moralne i intelektualne. Dziwisz, Paetz, Głódź, Rydzyk i cała ta banda hipokrytów, myślących że stoją ponad prawem ludzkim, bo rzekomo służą wymyślonemu przez ich przodków prawu bożemu, ustawili się w życiu jak ci rzymscy cesarze i ich świta. Cały KK jest zresztą kontynuacją Imperium Rzymskiego, tylko ostatnio nie afiszuja się ze swoją władzą tak ostentacyjnie. Teraz prawdopodobnie sądzą że zaistnieli już w świadomości ludzkiej (zwłaszcza polaków) jako NIETYKALNI więc zrezygnowali z inkwizycji czy wypraw krzyżowych, nie okupują juz szkół. Na szczęście za jakieś 50 lat juz nikt nie będzie pamietał o tych darmozjadach, bo następne pokolenia będą oświecone prawdą o fałszerstwach Panów w sukienkach. Tak nam dopomóż Bóg - prawdziwy, czyli Wszechświat, Natura i 4 wiatry (hehe)

adammo1313

csiiiii... bo zostaniesz spalony na stosie albo starcony w inny podobny sposób

ocenił(a) film na 1
adammo1313

Zgadzam się z Tobą w 100%. Szacunek dla Ciebie za to, że piszesz to co myślisz, a nie ściemniasz. "Przeżyliśmy rząd radziecki, przeżyjemy czarne kiecki, wróci wolność i swoboda, a Bóg nam rękę poda." Pozdrawiam.

adammo1313

Normalnie nie rozmawiam z ignorantami pelnymi nienawisci, ale jedynie powiem, ze Caritas- czyli instytucja koscielna- jest najwieksza organizacja charytatywna w Polsce. Dzieki Caritas 150.000 polskich dzieci z ubogich rodzin jest dozywionych. W PRL-u Kosciol bardziej niz jakakolwiek inna instytucja bronil prawa robotnikow i internowanych. Za to np. ks. Popieluszko zaplacil swoim zyciem, a Prymas Wyszynski bezprawnie zostal pozbawiony wolnosci przez trzy lata. Zanim powiesz, ze Kosciol wspolpracowal z SB, to wg obliczen ks. Isakowicza-Zaleskiego jedynie 10-15% kleru wspolpracowalo z SB. Na skali kraju to byl bardzo niski wskaznik, a ogrom polskich ksiezy byl internowany, torturowany i czesto nawet pozbawiony zycia. A "majatek" o ktorym piszesz zostal w bardzo duzej czesci uzurpowany przez wladze. A to tylko polski przyklad. W Indiach, gdzie mniej niz 2% spoleczenstwa nalezy do Kosciola Kosciol zatrudnia 33% wszystkich pracownikow w sluzbie zdrowia i jest wlascicielem 22% wszystkich szpitali. Katolickie szkoly w Indiach sa najlepsze, lecz jednoczesnie otwarte dla wszystkich, niezaleznie od pochodzenia (ponad 60% takich szkol jest w najubozszych miejscach). Wlasnie takim bardzo znanym przykladem jest bl. Matka Teresa, ktora cale zycie poswiecila tym osobom, ktorym nikt inny nie chcial sie zajac.

Wiec jedynie chcialbym cie poprosic, bys nie obrazal innych falszywymi stereotypami. Nikt nie depcze na twoim przekonaniach.

rexslavorum

ma racje . Ten kto założył ten temat chciał się popisać i "zaświecić" ale mu nie wyszlo ... ignorant

ocenił(a) film na 1
rexslavorum

Caritas jest to ochłap rzucony przez KK dla zamydlenia oczu takim bigotom jak ty. Odwiedź Watykan a zobaczysz w jakie luksusy spływa stolica państwa które nawołuje do tego by nie wielbic zarówno Boga jak i mamony, a ostatnią sukmanę oddac biednemu. Za same złocenia z głównej nawy bazylijki można by wyżywic całe Indie.
Z przykładem Popiełuszki się zgodze, bo był on prawdziwym kapłanem, który wierzył w to co głosi i poświęcił swoje życie dla sprawy. Ale jednocześnie jest on wyjatkiem potwierdzającym regułę, że KK kontynuuje Imperium Rzymskie (spowiedź, modlitwa powszechna, stawianie pomników papieżom, hierarchie kościelne) - Dostojewski ujmuje to nawet dosadniej. Uważał on że KK od X wieku służy sprawie Szatana, reprezentowanego przez mamonę.
Władze komunistyczne widziały zło w KK i słusznie. Tylko że źle się zabrały do panów w kieckach. Prześladowanie ich dało przeciwny efekt niż zamierzano i teraz rzesze bigotów uznaja ten okres za błogosławiony, jako że wielu uznano za męczenników. A ilu się obłowiło?? Przeczekali ten okres kiedy nie dało się szerzyc swojej haniebnej propagandy w takich luksusach jak dzis. Przeczekali by teraz sobie odbic na portfelach biedaków wszystkie ówczesne krzywdy. Szkoda że komuniści nie staneli na wysokości zadania i nie wywalili KK z Polski - żyłoby się teraz lepiej. Już nie wspomnę o tym że obroną na komunistyczne reperkusje było powołanie Wojtyły na papieża. Ratowanie niezłego rynku zbytu dewocjonaliów, relikfii, wierzeń i guseł za które inkasuje sie niebotyczne kwoty (bez podatku) to chyba oczywista reakcja.
Co do Indii to nawet byś sie nie ośmieszał - oczywistym jest chyba dla każdego że KK opanowuje najuboższe stany społeczne gdyż są najbardziej podatne na manipulacje, najbardziej przesądne i sumarycznie ujmujac rzecz - najbogatsze. Panowie w sukienkach nie będą przecież łazili po rezydencjach maharadżów i nawoływac ich do nawrócenia. Założą szpitale i szkoły za własne dadzą lekarstwai i żywnośc za darmo (tak jak zwykła promocja w markecie) a kieszenie sobie wypchają i brzuchy tak że chodzic nie mogą. Matka Teresa (przez niektórych uznawana za błogosławioną) znowu jest wskazana jako wyjątek potwierdzający regułę. Nawet wśród kleru zdarzają się dobrzy ludzie widzący potrzeby innych ich wołanie o pomoc, ich ubustwo.

Wiec jedynie chcialbym cie poprosic, bys nie obrazal innych falszywymi stereotypami, bo pokazywanie KK w takim ujęciu jak ty to zrobiłeś (jacy to oni dobrzy i święci) zakrawa na obłudę, zakłamanie, zacmę przed oczyma, lub przedawkowanie mirry i kadzidła, na obrządkach wieczornych.
Pozdrawiam serdecznie :):):):)

adammo1313

I pozamiatane:)

adammo1313

Ja nie wiem po co ta cała dyskusja. Dlaczego uważasz że wszystko musi być czarne albo białe. Księża i reszta duchowieństwa to przecież zwykli ludzie tacy jak my. Część wstąpiła do duchowieństwa dla powołania i służby Bogu, a część nie miała co z sobą zrobić i wybrała tą drogę tylko dla własnych interesów.

adammo1313

" Za same złocenia z głównej nawy bazylijki można by wyżywic całe Indie"
W podobny ton uderzyła już dawno amerykańska Żydówka, kabareciarka i aktorka, niejaka Sarah Silverman. Też w jakimś jajcarskim tokszole zasugerowała, aby sprzedać Watykan, a uzyskane pieniądze rozdać ubogim. Szkoda, że nie zaproponowała swoich pieniążków na ubogich. Albo z amerykańskich gmin wyznaniowych żydowskich.
Za PRL władza też do obrzydzenia ludziom wroga ludu, zwłaszcza prostego ludu stosowała podsycanie niskiej zawiści: towarzysze! Brzuchate duchowieństwo, obszarnicy, kułacy doją was jak pijawki żyjąc na wasz koszt! Jak widać, podatnych na manipulacje tajnych służb pożytecznych idiotów jak rexslavorum nigdy nie zabraknie. Cały ten jego tekst to litania śmiesznych bredni, których nie chce mi się nawet po kolei wymieniać i prostować, bo i tak nie zrozumie; nawet wykazał "ubUstwo" ortograficzne.

ocenił(a) film na 6
rexslavorum

Caritas to przykrywka pod wielomilionowe malwersację w relacji kościół-państwo. Niestety, wiele osób patrzy przez pryzmat kościoła na tą sprawę, który za wszelką cenę próbuje zatuszować efekty swojej czarnej działalności.

majkel137

Podobnie, gdybym był złośliwy, mógłbym napisać (nie podając dowodów), że Twoja rodzina to alfonsy i ich pracownice. Podaj źródła rewelacji, że "Caritas to przykrywka pod wielomilionowe malwersację w relacji kościół-państwo".

adammo1313

To jest strona poświęcona filmom a nie orientacjom politycznym/religijnym. Jeżeli chcesz się podzielić swoimi genialnymi przemyśleniami dotyczącymi KK to wejdź na strony poświęcone tej tematyce. Ostatnio przybywa ich jak grzybów po deszczu. Albo załóż sobie jakiegoś bloga, a tutaj daj ludziom poczytać opinie o FILMIE.

adammo1313

Ja również się zgadzam . Na szczęście ludzie powoli zaczynają się 'budzić' .

użytkownik usunięty
retro_diva

hmm ten film jest o KK czy o Janie Pawle II??
Pomimo tego co robi KK, mysle ze warto bedzie ogladnac kolejny film o Janie Pawle II, ktory byl moim zdaniem najlepszym papiezem, naprawde gleboko wierzącym w Boga, wychowany w Polsce, z dala od Watykanu, nauczony został prawdziwych wartosci i posiadl wielka madrosc. Jest to wielki czlowiek i mysle ze o takich ludziach jak on warto sie dowiedziec wiecej

a co do KK to przypomina mi sie teraz pewien fragment biblijny z apokalipsy, mowiacy mniej wiecej o tym, ze przed koncem swiata(tzn koncem babilonu czyli tego calego systemu itd) pojawi sie antychryst, ktory zasiadzie w Domu Bozym i bedzie sprawowal jakas wladze, czyli na moj rozum to moze byc poprostu jakis papiez, ktory zasiadzie w Watykanie.

Twój post jest sprzed 14 lat, ale doczekałeś się Antychrysta zasiadającego w Watykanie. Jest nim Franciszek.

adammo1313

Żałosne...
Mówicie o inteligencji, o zakłamanym społeczeństwie i tak dalej a jestem w 100% pewny, że prawie każdy z was swoje poglądy bierze tylko z filmów.
Gdybym wszedł do waszych domów pewnie bym nie zobaczył żadnej książki...wolicie oglądać wiadomości i czytać artykuły na onecie...
To jest dopiero zakłamanie. Jesteście puści, głupi więc nie umiecie dostrzec, że wziąć się wami manipuluje.

Swoją drogą...Kościół istnieje tysiące lat i jakoś nigdy nie upadł. Czemu miałby upaść za 50 lat? Pewnie obracasz się w środowisku samych nie wierzących i zdaje ci się, że w Boga nie wierzy już nikt...Zdaje ci się.

Ale żeby nie było, że uważam, że kościół to jest ah, uh i orzeszki. Zgadza się - w kościele są duchowni, którzy są ogólnie rzecz mówiąc źli. Ale nie wynika to z poglądów kościoła, ale z tego, że społeczeństwo jest już tak ogłupione, że nawet wśród duchownych zdarzają się ludzie puści.
Nikt nigdy nie twierdził, że każdy duchowny to jest święty.

////
A propo tych miliardów kościoła.
Gdyby Ameryka dała cały swój budżet Afryce to by nic nie dało. Głód by nie znikł, ludzie by umierali i byłoby jak dawniej. Dlaczego? Bo to nie jest wina tego, że nie mają pieniędzy tylko, że nie ma tam ludzi, którzy by z tymi pieniędzmi mogli coś zrobić.

adammo1313

Myślę że z takimi użytkownikami jak "adammo1313" nie ma sensu się kłócić i coś tłumaczyć. Jest to osoba która ma swoje racje i sądzi że są nie podważalne. "a sami nic nie robią". Mówisz że nic nie robią. Spójrz więc na postać Jana Pawła II i sam sobie odpowiedz. On dążył do tego aby takich ludzi jak Ty było jak najmniej. Starał się dotrzeć do młodego pokolenia i chciał aby przy jego pomocy uwierzyli w Boga. Popatrz też na księży misjonarzy którzy ofiarują swoje życie aby pomóc ludziom w innych biednych krajach dotkniętych głodem, chorobami itp. Ale siedząc sobie w wygodnym fotelu i przed komputerem tego nie doświadczysz. Zostaw wszystko co masz: rodzinę, znajomych i wszystkie rzeczy i pojedź sobie tak jak oni. Gdybyś urodził się w małym afrykańskim miasteczku a twoi znajomi i rodzina przymierałaby głodem doceniłbyś tych ludzi. Więc sądzę że to stwierdzenie że nic nie robią jest nie na miejscu. Spójrz na siebie i zauważ że najprawdopodobniej sam nic nie robisz i nie potrafisz dojrzeć dobra w innych. "mają czelnośc manipulowac biedakami aby wydrzec od nich ostatni grosz" Pieniądze zbierane w kościołach na tacę czy jakiś zbiórkach dobroczynnych organizowanych przez kościół przeznaczane są na np. wyjazdy wakacyjne dzieci najuboższych. "Droga wiodąca przez kościół katolicki jest najgorszym wyborem" To jest twoje zdanie. Kościół Katolicki nie każe nikomu wierzyć w to co głosi. Ale jeśli kościół ciebie nie oczerna to dlaczego ty robisz to jemu?? "Na szczęście za jakieś 50 lat juz nikt nie będzie pamietał o tych darmozjadach, bo następne pokolenia będą oświecone prawdą o fałszerstwach Panów w sukienkach." Jeśli ludzie twojego pokroju zaczną rządzić światem to tak pewnie się stanie że religia tworzona przez setki lat na podstawie pisma świętego i różnorakich dowodów upadnie. "Tak nam dopomóż Bóg" Źle użyte stwierdzenie ponieważ dla osób takich jak Ty Bóg nie istnieje co potwierdziłeś powyższym tekstem. Mówiąc o kimś źle i widząc tylko złe strony oznacza że nie potrafisz mówić dobrze. Proszę więc aby DEBILE się nie wypowiadały na tematy o których wyczytali na stronach i które nie są potwierdzone żadnymi dowodami. Gdyby nie chrześcijaństwo prawdopodobnie nie byłoby Polski, gdyż towarzyszyło mu od bardzo dawna i pchało ludzi do przodu aby pokonywali przeciwności. Więc zastanówcie się zanim cokolwiek głupiego napiszecie.

adammo1313

Mam do Ciebie pytanie. Czy chciałbyś żyć w dzisiejszym świecie - w Polsce, w którym nigdy nie istniał Kościół Katolicki? Wyobraź sobie taką właśnie sytuację. Możesz sobie wyznawać co chcesz, ja do kościoła też nie chodzę, ale hipokrytą to ty wg mnie jesteś.

adammo1313

Czy znasz Kościół że tak krytykujesz, jak te słowa odniesiesz do siebie to zapewne się obrazisz, krytyka jest łatwa - więc i siebie nazwij hipokrytą

adammo1313

jesteś żałosny..... tacy ludzie jak ty szukają tylko poruszenia u innych osób!!!!!!!!!!....

ocenił(a) film na 1
Leo_Wyatt

Ważne, że biznes na JP 2 dobrze się kręci, dlatego przypuszczam że nie będzie to ostatni film o polskim papieżu.

ocenił(a) film na 1
k_derebecki

Zgadazam się z tobą kolego. KK na wszystkich swoich świętych robił zawsze interesy - czemu miałoby teraz byc inaczej?? Ale cóż - dopóki będą istniec rynki zbytu na artykuły katolicko-relikwijno-dewocjonalne, dopóty KK będzie je tłoczył w te rynki, grożąc jednocześnie niewiernym, którzy nie chcą ich nabywac ogniami piekielnymi, diabłem i wiecznym cierpieniem. KUP, BO WARTO!!!!

adammo1313

nikt wam nie karze chodzić do kina i oglądać filmów o papieżu.

mateusz_milewski

"Karać", to Cię może ksiądz za popijanie wina mszalnego ;/

era

aleś zabłysnął, każdemu może się zdążyć zwłaszcza że ja nie przejmuje się kwestią poprawnej ortografii.

adammo1313

adammo13113. Kościół nikogo nie zmusza do czytania niczego. Chociaż szczerze mówiąc...szkoda. Przynajmniej nie rosły by takie pustaki i społeczeństwo głupie.

Ja nie czytam praktycznie żadnej gazety katlickiej, ale różne zasady moralne czerpię z innych źródeł. Ty, jak sądzę, czerpiesz ''od siebie''. Uważasz, że jesteś najmądzrzejszą i najinteligentniejszą osobą, więc nie musisz słuchać innych.

A tak już pod koniec podsumuje tylko, że zaczynasz tą rozmowę pewnie tylko dlatego, że zazdrościsz. W życiu Ci się nie udało, klepiesz biedę i jak ktoś coś zarobi to oczywiście musiał to zrobić na oczustwie, kłamstwie itp.

Typowe myślenie 95% społeczeństwa. Jak coś ma, to na pewno ukradł.

achmes

Typowe myślenie 95% społeczeństwa jest takie, że jak ktoś ma zdanie inne niż większość i napisze coś złego na kogoś, kogo ta właśnie większość wychwala to pewnie zazdrości. A czego tu zazdrościć...

użytkownik usunięty
Bielka

Bardzo popularne jest również: "Myślisz inaczej niż ja wiec jesteś głupi i ograniczony, a to znaczy że ja jestem mądry i wspaniale wykształcony. Dodatkowo jesteś perfidnie zmanipulowany przez partie/pisma, bo inaczej dostrzegłbyś że mam racje, co oznacza że te pisma/partie to kłamcy a moje pisma/partie to dobrzy, mądrzy i światli ludzie i ja też jestem mądry, bo ich slucham.".

achmes

"pustakiem" , prostakiem jest ktoś kto mówi coś o kimś czego sam nie chciałby usłyszeć o sobie .

ocenił(a) film na 7
adammo1313

Odpisuję mimo długiego czasu od komentowanego wpisu, bo wiem że ludzie jeszcze długo to czytają. To wyobrażenie Kościoła u Pana to ze średniowiecza chyba wzięte. No żywcem niemal handel odpustami z "Krzyżaków" Sienkiewicza. Pisma Świętego i encyklik pewnie Waść nie czytał. Kościół to nie hierarchowie, którzy odeszli od nauczania do "piastowania funkcji", którzy zarzucili ślub ubóstwa na rzecz wygody. Kościół to wierni ludzie, ci prości modlący się ludzie, którzy od ponad 1000 lat przekazują swoją wiarę dzieciom i wnukom z pokolenia na pokolenie. M.in. dlatego Polska przetrwała jako państwo, a nie np. prowincja Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego z X wieku czy republika rosyjska.

Marecki

I dlatego wróg zawsze atakował Kościół w Polsce, bo ten integrował społeczeństwo, ratował polski NARÓD i współtworzył jego wyjątkową kulturę. Ch.jnia Europejska, jak każda komuna, chce zniszczyć pojęcie narodu i stworzyć eurokołchoz bezwolnych, ogłupionych pustaków, bez narodu, bez ojczyzny-matki, bez odniesienia do czegokolwiek trwałego. Nawet płeć można sobie zmieniać z dnia na dzień. Najszerzej dostępne są przekaźniki jak TVP, TVN, Polsat, "Polityka", "Newsweek", "Superexpress", "Wprost", "Interia". To są politycznie-poprawne centra dezintegracji narodowej i światopoglądowej polskiego narodu. Nasiąknięcie tym od małego i zetknięcie się z czymś opozycyjnym wywołuje agresję, niezrozumienie, że cała ta wizja świata jest fałszywa. Ci co szczekają tu na Kościół podkreślają niekiedy wspaniałomyślnie, że Kościół jest "be", ale są wyjątki, np. JP2. Nie wiedzą, że tenże papież jest autorem słów: "nie można zrozumieć tego narodu bez Chrystusa!". To jest fundament Europy Zachodniej, w tym Polski. Stworzenie nowego człowieka sowieckiego czy teraz "nowego europejczyka" wymaga uderzenia w fundament tj. w religię, etykę, kulturę i zwykłą prawdę, a do tego najlepiej gdyby to było robione rękami samych nieświadomych, zmanipulowanych obywateli, takich jak adammo1313, którzy w dodatku są święcie przekonani, że walcząc z Kościołem robią przysługę Polakom.

adammo1313

Tak więc, książka / film jest zła, bo Dziwisz jest zły, bo Kościół jest zły? Moim zdaniem dodaje się tematy pod filmem na filmwebie, aby dyskutować o filmie. Jeżeli się mylę to mnie oświeccie.

Jeżeli nie jest to jasne: Nie obrażam Ciebie, Twoich poglądów, osób wypowiadających się w temacie. Jeżeli można to odebrać jako zwyczjane pytanie (nie wiem czy wyciągam odpowiednie wnioski po tym co napisałeś) to byłabym wdzięczna.

Acha, i mam nadzieję, że obejdzie się bez inwektywów, zrozumiem Twoją odpowiedź i bez tego. (Możesz uważać inaczej, ale nie koniecznie musisz to napisać)

ocenił(a) film na 8
mononokehime

WIDZĘ, ŻE TUTAJ SĄ SAMI SPECJALIŚCI.
ZARÓWNO OD CARITASU, JAK I OD HIERACHII KOŚCIELNEJ, WATYKANISTYKI I WIELU INNYCH RZECZY.
Dziwisz nie byłby taki zły (CHODŹ RACJA, ŻE JAK BYŁ W WATYKANIE TO TAKI CHUDY BYŁ, A JAK PRZYJECHAŁ DO POLSKI TO SIĘ OD RAZU UPASŁ, A ZARAZEM STAŁ SIĘ RÓWNYM INNYM PASIBRZUCHOM EPISKOPATU POLSKI TYPU GLEMP, NIE LICZĄC KILKU OTYŁYCH DOBRYCH DUSZPASTERZY TAKICH JAK BP SKUCHA).
Ja z zasady bronię księży, ponieważ znam kilkudziesięciu prawdziwych księży, i przez co jestem w błędzie myśląc że wszyscy tacy są.
Dziwiszowi rzeczywiście kasa w głowie.
Skoro JŚ Jan Paweł II nie chciał by mówiono o tym drugim zamachu, to trzeba było jego zdanie POŚMIERTNIE uszanować.
Jeszcze wiele rzeczy mnie razi, ale film sam w sobie uważam za dobry...

rioanaconda

Tym, że przytył to mnie rozbawiłeś ;D

Zachowujecie się jak ci wszyscy 'super dziennikarze', którzy wypatrzą u modelki każdy kilogram.
Aż nie wiadomo czy płakać czy się śmiać jak coś takiego się czyta. Co cię obchodzi, czy ktoś przytył czy nie? Co w tym złego?

achmes

A ja mam dowcip.

Herszek Szlezwig i Samuel Holsztajn przechadzają się po Watykanie. Podziwiają ociekające złotem wnętrza i księży, bezcenne dzieła sztuki, zabytkowe wnętrza, monumentalne kolumnady, marmurowe rzeźby mistrzów renesansu. Zwiedzają, oglądają. Kontemplują. Naraz Herszek kiwa z namysłem głową i gładząc bujną brodę, tak powiada:
- Popatrz ty, Samuel, a zaczynali od stajenki.

ocenił(a) film na 8
achmes

No niby mnie nie obchodzi ale tak jest i tak było.
Nawet sam o tym mówił, więc nie wiem skąd twoje jakże dziwaczne oburzenie.

rioanaconda

Nie oburzam się.
Po prostu zwracam uwagę, że w kościele wypatrzy się każdą wadę, wyolbrzymi i jeszcze będzie się go wyklinać. Jeżeli zaś chodzi o inne sprawy pewnych instytucji - przemilczy się je...

achmes

Szkoda czasu na czytanie wymysłów i sypanie z rękawa krytyki pod jakimkolwiek adresem, robi się niedobrze od czytania takich bzdur........... to jest mój komentarz do wszystkich wypowiedzi na temat Filmu. Wystarczy uderzyć w stół a nożyce się odezwą

Dani_4

Czyżby moja facecja żydowska nie przypadła do gustu?

Diuk

HIPOKRYZJA zatopiona w HIPOKRYZJI!!! Szkoda czasu na debatowanie i dyskutowanie, film zobaczy ten kto będzie chciał...ja polecam!

karczewski7

I to jest racja, wielu z tych którzy się wypowiadali pewnie filmu nie widzieli,a wypowiadają się , najlepiej krytyką

ocenił(a) film na 8
Dani_4

Przecież wolność jest i każdy może krytykować :).
A wracając do sedna czyli filmu, to wolę książkę niż film.

użytkownik usunięty
achmes

No wiesz...generalnie tyje się od wpie*****ia ponad miare i braku ruchu. Więc zaszła zmiana w życiu Dziwisza, skoro i jego waga się zmieniła, z tego co mi wiadomo - w sposób dość widoczny.

ocenił(a) film na 3
adammo1313

Jeśli książka jest tak samo tandetna jak ten film, to ja dziękuję...

adammo1313

Co tu dużo mówić ... z głupotą się nie dyskutuje, przed głupotą trzeba się bronić.. Myślenie typowe dla ucznia gimnazjum..

ocenił(a) film na 3
Skony

A jakie jest myślenie dorosłego człowieka?
Pytam z czystej ciekawości (pierwszy stopień do piekła)
Zero złośliwości, sarkazmu itp... szczerze...

ocenił(a) film na 1
adammo1313

Nauki kościoła a człowiek (nawet kapłan) to nie to samo. Słowo nie zawiera w sobie fałszu, a człowiek tak, i często bywa słaby. Więcej nie muszę pisać.

chemicznie_czysta_biel

Wszak nie od dziś wiadomo, że słaby człowiek uwierzy we wszystko co silny człowiek uzna za aksjomat, a tłuszcza temu przyklaśnie. Słowo, biblia czy pismo święte jakkolwiek to nazwać ma tyle wspólnego z prawdą co świnia z chińską porcelaną. Jak byłem małym dzieckiem to kościół wydawał mi się czymś normalnym ale kiedy mężem się stałem wyzbyłem się tego co dziecięce - otworzyły mi się oczy i jak patrze na to już zupełnie z boku to nie wiem czy śmiać się czy płakać. Jakie to sztuczne i zakłamane, że miliony ludzi są w tak wyrachowany sposób manipulowani przez KK. Instytucja opływa złotem i platyną, ludzie modlą się do zwykłych ludzi którzy umarli, wypowiadają formułki które kazał im się ksiądz na katechezie nauczyć i w imię czego?? Mogliby się przyznać że nic nie ma i zaproponować alternatywną formę mszy. Zbierzmy się wszyscy w niedzielę i pogadajmy między sobą, pośpiewajmy, zróbmy Hyde Park z ambony cokolwiek, zamiast tych nudziarskich szopek i kazań obrażających ludzi o innych poglądach, wyznaniach i orientacjach seksualnych. Istna nagonka.
Lata ogłupiania robi swoje, zwłaszcza w Katolandzie. Ale czego można się tutaj spodziewać, przecież słaby człowiek wyznaje religię tej świątyni która stoi najbliżej.

adammo1313

Dziwisz to największa porażka w polskim kościele . Gdyby nie fart bycia u boku Karola Wojtyły to nie wiem czy byłby do tej pory proboszczem , może gdzieś na wsi . A tak pojechał do Watykanu a tam go z urzędu mianowali aż na kardynała stołku wylądował . A jak sie go słucha to wypowiada się przedszkolak , zero elokwencji . Dzieci w podstawówce władają lepszą składnią . A decyzje jakie popełnim , tylko utwierdziły mnie że to człowiek o wybrakowanej inteligencji . Kto komuś daje tak szacowny tytuł jak Kardynał , metropolita krakowski będąc tym samym następcą takich autorytetów jak Wojtyła czy Macharski . To tak jakby nastepczynią Meryl Streep ogłosić P . Hilton .

adammo1313

Nie bój nic adammo1313 jak pomrą to tam na dole przywita ich taki jeden to się dowiedzą które pół dnia dłuższe . Co do Dziwisza to jest to osoba która nie zasługuje na miano wikarego bo ten człowiek jednego zdania sensownego nie potrafi złożyć w całość . Mianowali go w tym Watykanie z urzędu na te wszystkie urzędy . Gdyby nie Wojtyła to dzisiaj byłby na jakiejś zapierdziałej dziurze jako staruszek w randze wikarego .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones