PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38690}

Antarktyka

Nankyoku Monogatari
7,7 394
oceny
7,7 10 1 394
Antarktyka
powrót do forum filmu Antarktyka

[spoil]Film ukazuje prawdziwą historię, która miała miejsce w roku 1958, kiedy to japoński lodołamacz "Sōya" (który od roku 1956 był wykorzystywany jako statek zaopatrujący japońską stację antarktyczną Shōwa)przywiózł drugą zmianę zimującą badaczy. Z powodu złych warunków atmosferycznych i lodowych, statek nie dotarł do samej bazy i wysadzenie polarników na lód okazało się niemożliwe. Poprzednią zmianę ewakuowano na statek helikopterem. Na stacji pozostawiono jednak piętnaście psów, używanych do ciągnięcia sań.
W roku 1959 Sōya znów przybyła na stację i znaleziono dwa żywe z pozostawionych rok wcześniej psów--były to sachalińskie husky, bracia Taro i Jiro.8 zwłok psów zaprzęgowych przywieziono do kraju (po przybyciu na stację znaleziono je przykute łańcuchami do miejsc noclegowych, gdzie zostały pozostawione), pozostałej siódemce psiaków udało się uwolnić, jednak nigdy ich nie odnaleziono.
Taro i Jiro dalej były używane do pracy na Antarktydzie. Jiro umarł na Antarktydzie w 1960 roku; zaś Taro został przewieziony na Uniwersytet Hokkaido w Sapporo, gdzie zmarł w 1970 roku, a jego ciało zostało poddane taksydermii.
........................
Serdecznie polecam ten film!! Jest on dużo mniej ugrzeczniony od hamerykańskiej wersji z Walkerem "Eight below" i dużo bardziej warty uwagi!!

ocenił(a) film na 9
Baby_Black27

aha, zapomniałam dodać, że Jiro umarł w wieku bodajże 5ciu lat podczas 5tej wyprawy na Antarktydę, po śmierci jego ciało także zostało poddane taksydermii i razem z bratem jako "eksponaty" na Uniwersytecie Hokkaido

ocenił(a) film na 9
Baby_Black27

obejrzałam ponownie i podnoszę notę o pół stopnia ;)

ocenił(a) film na 10
Baby_Black27

Obejrzałem wpierw Przygodę Na Antarktydzie, dzisiaj dopiero miałem okazję obejrzeć oryginał. Ok, 10/10 za emocje, za prawdę, za bezkompromisowe podejście do tematu. Film ideał. I nie dla dzieci!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones