PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1291}

Rydwany ognia

Chariots of Fire
7,1 11 169
ocen
7,1 10 1 11169
6,8 8
ocen krytyków
Rydwany ognia
powrót do forum filmu Rydwany ognia

Od samego początku istnienia muzyki do tego filmu jest ona nierozłącznie związana z jego tematyką. Spróbujcie sobie jednak wyobrazić ją samodzielnie, a jeśli nie potraficie, bo rzuca wam się obraz biegających facetów to zróbcie to w połączeniu z innymi pasującymi obrazami.

Sama muzyka do filmu jest bardzo dobrze wykonana jak na muzykę swego gatunku... jednak w sferze kompozycji jest płytka. Melodia nie niesie samą sobą nic. Składa się z kilku banalnych dźwięków. Aż mierzi klasycznym i powszechnym "wzruszaczem".

To ten film nadał muzyce coś głębszego. To dzięki filmowi muzyka kojarzy się z ideami, duchową głębią. Film sprawia, że zapominany jak tandetny jest trik wzruszający w muzyce i wzruszamy się na prawdę.

ocenił(a) film na 10
kukubadzo

Słuchałem sound tracka chyba ze 30 lat temu, nie wiedząc nawet, że to ścieżka dźwiękowa do filmu. Nawet nie przyszło mi do głowy, że są w nie jakieś "triki wzruszające". Muzyka i tak wydawała się genialna. Nie powodowała żadnych wzruszeń, wprowadzała raczej w w stan całkowitego błogiego rozmarzenia. Przyznaje, z filmem nabiera innego wyrazu. Co do "trików wzruszających", w mojej opinii kolega bredzi.
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones