Vangelis

Evángelos Odysséas Papathanassíou

8,8
1 961 ocen muzyki
powrót do forum osoby Vangelis

http://www.youtube.com/watch?v=DB7fnZ-AQNE
Czysta poezja po prostu, jego muzyka wręcz rozrywa serce, klimat też potrafi ukazać, co widać na przykładzie genialnego Blade Runnera. Szkoda, że tak mało tworzy muzyki filmowej, ale mimo tego wpisał już się złotymi zgłoskami do kanonu - BR, Chariots of Fire, Conquest of Paradise czy choćby taki Alexander i kapitalny utwór Across the Mountains :)

Pauleta

Dokladnie, 10 to za mało! Vangelis to Chopin i Mozart naszych czasów.

_ENKI_

Zdecydowanie, geniusz. Wirtuoz. Uwielbiam też jego kompozycje z Andersonem, szczególnie płytkę Friends of Mr. Cairo. Majstersztyk.

doris1997

Tak, Jon&Vangelis to mistrzostwo świata :-)

Pauleta

Fakt, prekursor muzyki filmowej przy użyciu elektroniki.

Pauleta

To, że Vangelis jest geniuszem nie ulega wątpliwości. Muzyka do "Blade Runner" to dzieło wybitne. Jeśli miałbym wymienić inny znakomity album owego kompozytora jednak z poza świata filmowego, to jest to "Mythodea — Music for the NASA Mission: 2001 Mars Odyssey". Powalające dzieło.

Pauleta

Zgadzam się.
Jeśli jeszcze nie znasz to polecam też innego greckiego kompzytora: Stamatis Spanoudakis. Stone years, Kymata, Thalassa, Boukefalas i wiele innych. Niesamowity klimat!

Pauleta

a myślałem że tylko Ja słucham takiej muzyki :)
Jak dla mnie to soundtrack z 1492: Conquest of Paradise jest najpiękniejszym dziełem Vangelisa a dla mnie najlepszym soundtrackiem - słucham go od jego premiery w 1992 roku do dziś z taką samą siłą z jaką "popłynąłem" jak usłyszłalem go pierwszy raz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones